"Učím se"
Život je pohyb. Abychom v něčem byli lepší, efektivnější a měli v tom lepší výsledky, je třeba se dané oblasti věnovat. "Hýbat se" v ní. Pokud chceme mluvit plynule anglicky, ale neděláme pro to zhola nic, nemůžeme se divit, že tento náš sen zůstává snem. 
Proto, abychom Vám pomohli obklopit se kvalitními a pravdivými informacemi, jsme vytvořili tuto platformu - toto prostředí učení, které Vám bude dávat smysl, protože je vytvořené tak, abyste mu rozuměli. 

V této části se můžete vzdělávat hned několika způsoby: 

Stručná a jasná videa vyvětlující, proč a jak angličtina funguje, že je to logický jazyk a dá se mu rozumět. 

Smysluplné české články o problematických částech angličtiny + anglické články rozdělené po úrovních. 

Naše tipy "Anglicky stručně a jasně", které po lopatě vysvětlují, jak na některé anglické zapeklitosti. 

Jednoduchá, zajímavá i náročnější témata poskytující slovní zásobu, nez které se v jazyce prostě neobejdete. 

Infinitiv, podmět, přísudek, předložka, spojka, genitiv... Ztrácíte se? Pak je čas pochopit základní pojmy z češtiny, abyste mohli ovládnout i angličtinu! 

ÚROVNĚ V ANGLIČTINĚ ANEB NAJDĚTE SI TU SVOU!

MARUŠ, úroveň A1
Maruš má už svůj věk, není jí už 20 a s angličtinou v podstatě do styku nepřijde. V práci už je zaběhnutá, má svůj příjemný život, který si žije v klidu bez větších rozruchů a nějaké cíle a sny, které by si chtěla splňovat, už k němu nepotřebuje. Existuje jenom jedna věc, kterou by si strašně moc přála - vnoučátka. Když si představí, jak si s těmi malými stvořeními užívá víkendy a jak je život najednou mnohem barevnější, je jí skoro až do pláče. 
Jenže, co se nestane! Maruš má dvě holky a žádná z nich se zatím o děti nijak moc nezajímala, až doposud - teď si Terezka našla přítele z Anglie a začíná to vypadat vážně! Provní návštěvy Maruš nějak zvládla, ale pomalu jí začíná být trapné, že si s ním neřekne prostě vůbec nic. Je to milý chlapík a ráda by se ho na tolik věcí zeptala. Ale nejde to. A anglicky se přece už učit nebude. Je na to stará. A nikdy na to neměla hlavu. 
Tohle si Maruš stále opakuje, dokud jí Terezka jednoho dne neoznámí, že čekají miminko. Maruš zalijí pocity obrovského štěstí a nadšení a když se z nich trošku oklepe, dojde jí ta tvrdá realita - to miminko bude určitě mluvit taky anglicky. A co když se tam odstěhují a ono nebude češtinu téměř znát? Hrůza! 
Toho dne udělá Maruš důležité rozhodnutí. Hodlá se do angličtiny zakousnout a ten jazyk pokořit. Ať si každý říká, co chce, ona to zvládne. A domluví se s Philipem, beztak určitě za chvíli bude svatba, a bude moci navštívit jeho rodiče. A bude na sebe pyšná, protože ona to zvládne.
Maruš neumí sice vůbec nic, ale to nevadí. Ať už jste na tom jako ona nebo pár slov zníte, ale stejnak z nich neposkládáte kloudnou větu, začněte, prosím, na úrovni A1. Je pro Vás tím pravým ořechovým! 

BARČA, úroveň A2 
Tak Barča už z angličtiny něco umí. Sice na to, jak se jí ve škole učila dlouho, je to docela ostuda, ale co se dá dělat. Zatím si sama před sebou dokáže obhájit, že ji vlastně moc nepotřebuje. Ještě dostudovává vejšku a k tomu už převážně pracuje, a zatím si s tím, co zná nějak vystačí. Občas je to trošku trapný a vlastně se bojí do životopisu napsat, že anglicky umí, ale co má dělat. 
Jenže když začne přemýšlet o svých budoucích cílích, práci, kterou chce dělat, a celkově životu, který chce žít, nějak jí do toho ta chabá angličtina nezapadá. Vlastně nechce dělat nic podřadného - touží komunikovat s lidmi v rámci mezinárodní firmy, kde musí dennodenně vzít do ruky telefon a zavolat třeba do Ameriky, chce potkávat kolegy  cizích zemí na společných meetinzích, připravovat si prezentace v angličtině a být si jistá tím, že je hvězda! Chce zářit a ne být jednou z mnoha. 
Bára se musí začít učit. Něco z ní leze, umí se vyjádřit o základních tématech, dokáže se i zeptat. Ale bolí to, bolí, když přijde řeč na jiné téma než "odkud jsi", "jaké jsou tvé záliby" a "co budeš dělat zítra". Tak moc by si chtěla s ostatními popovídat i o hlubších věcech, dokázat si přečíst anglické články týkající se toho, co jí zajímá, poslouchat videa na youtube v angličtině. Moc by chtěla, ale ještě to dře. 
Bára to ale zvládne. Postaví se angličtině čelem a začne se v ní vzdělávat. Bude získávat nové informace, psát, mluvit, poslouchat. A jednou bude o mnoho lepší. Pokud se cítíte jako Bára, začnete na úrovni A2, právě ta Vás protáhne tím, co nejvíce potřebujete pro další pokrok. 

JIRKA, úroveň B1
Jirka je technik. To znamená, že se v angličtině docela vyzná. Rozumí, co po něm kde kdo chce, co píšou v manuálech a na co se ptají v emailech, na volání čísel s jinou předvolbou než +420 je v podstatě zvyklý a nijak jej nevzrušují, nemá na něco takového vlastně ani čas. Dalo by se říct, že angličtinu neřeší. Nijak ho neomezuje, pokud ovšem nepřijde na akorát a nemá se začít mluvit na jiná témata, která se netýkají jeho oboru. 
Modlí se, aby při obchodní večeři nikdo nechtěl vědět, jak se mu vede v osobním životě, co plánuje do budoucna, nebo nedejbože aby nikdo nevtipkoval nebo neříkal zábavné historky. V tomhle momentu se Jirka přestává cítit dobře a upřímně by se nejradší vypařil. Jenže jako na potvoru šéf vždycky chce, aby se zrovna těchle chvil účastnil - že prý tady se tvoří kolektiv a dobré vztahy a když odejde, nebudou jej ostatní tolik brát. Takže to nějak přežije a pak se modlí, aby další taková příležitost roky nenastala.
No a jak Jirka roste na pozicích a stoupá po kariérním žebříčku, začíná na něj tohle všechno doléhat mnohem více. Pomalu ale jistě se stává otrokem svých pocitů a nedokáže se vyhnout stresu. Angličtina už pro něj není něco "v pohodě", ale stala se noční můrou, kterou nechce dále snášet. A tak se jednoho dne rozhodne, že s tímhle hodlá něco udělat! 
Jirka na tom opravdu není špatně. Mluvení mu nedělá problém a neleze to z něj jako z chlupaté deky. Taky docela dobře rozumí a v podstatě dokáže na úrovni komunikovat. Ví ale, že by to mohlo být mnohem lepší. Že jeho schopnosti leží ještě někde úplně jinde. Že si nemusí náročnější slovíčka přece vůbec ani překládat, že je možné na ně reagovat rovnou v angličtině. Že gramatiku může mít mnohem více aktivní a nemusí jí do vět skládat s obrovskou námahou. Že angličtina je jednoduchá a je jen na něm, kdy ji ovládne tak, jak by si přál. 
Pokud se cítíte jako Jirka a víte, že Vaše limity jsou o kus výš, než kde jste se zasekli, začnete na úrovni B1, která Vás vyšvihne dál a zajistí, že pro Vás angličtina bude přirozeností!

GABČA, úroveň B2
Gábi se v angličtině cítí jako ryba ve vodě. Již před lety se stala její zálibou a vlastně i láskou. Poslouchá v ní písničky, mluví s přáteli, dívá se na filmy, používá jí v práci. Angličtina je pro ní radost, je to o něco jiný svět a díky ní se jí otevírá spoustu zajímavých možností. 
Gábi v podstatě nemá důvod cokoli měnit, protože, narozdíl od spousty jejích přátel a známých, se jí naštěstí povedlo si tento světový jazyk odnést ze školy. Nijak extra se jí nevěnovala, ale občas šla na nějaký kurz, tu a tam si pustila seriál a pak si, ani už neví jak, našla pár přátel, kteří nemluvili česky. A tak se obklopila světem cizího jazyka, který ji baví a dělá šťastnou. 
Když je Gábi ale opravdu upřímná, musí uznat, že ten anglický film prostě není to samé jako český. Rozumí mu, ale občas jí něco uteče, nechytne celý smysl věty a že by při něm mohla pohodlně ležet na gauči a jíst zmrzlinu, to úplně ne. Tak trochu napjatá u něj ty dvě hodiny sedí a napíná uši. Je v tom dobrá a zvládne to, ale ví, že by to mohlo být lepší. Knížky v originále většinou nedokončí, protože se po pár desítkách stránek cítí převálcovaná slovy, kterým nerozumí. Není jich většina, ale je jich dost. Tak nějak by si představovala, že pro ní bude angličtina více pochopitelná a že by pak ten život v ní mohl být ještě o něco více naplňující. 
A tak se Gábi rozhodla, že s tím něco udělá! Bude se učit. Zajistí si přísun kvalitních informací a bude psát, mluvit, poslouchat, makat. Gábi to zvládne. Poté, co se vzdělá v další gramatice, zjistí, jak se řeknou další a další slova, přidá k tomu fráze a začne všechno používat v praxi, bude Gábi skvělá. Její svět angličtiny bude teprve stát za to!
Pokud se cítíte jako Gábi a víte, že Vaše angličtina může vyrůst v něco ještě lepšího a plného zážitků, pak se odpíchněte od úrovně B2 a dostaňte se až na C, úroveň rodilých mluvčí a lidí, kteří v angličtině žijí!